2005 році Генеральна Асамблея ООН оголосила річницю звільнення в'язнів Аушвіц-Біркенау в Освенцімі, найбільшого нацистського табору смерті, Міжнародним днем пам'яті жертв Голокосту. Відтоді щорічно 27 січня до пам’ятних знаків та меморіалів пам’яті жертв Голокосту покладають лампадки та квіти на знак вічної пам’яті про тих, хто був позбавлений життя через своє расове чи національне походження.
У 1933-1945 роках було створено приблизно 5 тисяч концентраційних таборів нацистами в Німеччині й в окупованій ними Європі.
Комплекс концентраційних таборів Аушвіц-Біркенау, що знаходився поряд з польським містечком Освенцім, називали «столицею Голокосту» і «фабрикою смерті». Він став своєрідним поєднанням табору праці та смерті, де тисячі людей були знищені або за допомогою непосильної рабської праці, або безпосередньо в газових камерах. Загалом під час війни загинуло приблизно 6 мільйонів євреїв. 1,1 мільйона з них – саме в Аушвіці – більше, ніж будь-де.
Символом Голокосту та знищення українського та східноєвропейського єврейства в Україні є Бабин Яр (м. Київ) через масові розстріли у 1941—1943 роках переважно євреїв та представників інших національностей, які було здійснено німецьким окупаційним командуванням під час Другої світової війни. За весь час німецької окупації у Бабиному Яру були розстріляно 90–100 тисяч людей, з них близько 65–70 тисяч євреїв.
Голокост - це страшна сторінка світової історії. Вона є апогеєм людської жорстокості, вияву людиноненависницької політики нацистського режиму, який немов жорно «перемолов» мільйони людських життів та доль. Місія нашого покоління - передати пам'ять про жертв Голокосту молоді. Тому важливо, аби наша молодь мала розуміння причин та наслідків тих лихих часів. Для цього рекомендуємо до перегляду повнометражний документальний фільм про Голокост на території України документальний фільм Сергія Буковського «Назви своє ім'я»
Посилання:https://www.youtube.com/watch?v=5j5JjWTnCuk&t=572s&fbclid=IwAR20qtSyBnJJy6i5TjQQ8WT9VK2fZS2RQh01oIvL3OQhBfN80arTNj-9zp4

 


 

 

 

 

 


Наші партнери