Цього року, у зв’язку з карантином, 17 Docudays UA відбудеться онлайн!
17 Docudays UA присвячений темі дорослішання. У контексті державної політики ми пропонуємо розібратись у правах дітей i як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань.
З 24 квітня до 3 травня 2020 року Docudays UA включно підготували для 45 онлайн-трансляцій правозахисних заходів RIGHTS NOW! та подій майстерні документалістики DOCU/КЛАС.
Щовечора на глядачів чекатиме нова серія «Села» від видатної французької режисерки Клер Сімон, понад 50 стрічок у безкоштовному доступі до 10-го травня на платформі DOCU/SPACE.
Це рішення сповнене викликів та експериментів: це перший український кінофестиваль, який відбудеться онлайн. Відтак долучитися до Docudays UA-2020 зможуть усі активні громадяни Україна.
Команда Docudays UA хоче підтримати глядачів та глядачок, тож усі фестивальні кінопокази та онлайн-трансляції будуть безкоштовними. За можливості, можна сплатити за перегляд довільну суму або зробити благодійний внесок на сайті фестивалю.
Велика подяка всім донорам та партнерам, режисерам та режисеркам фестивальних стрічок за солідарність та сприяння у втіленні цього амбітного рішення.
Під час карантину є пропозиція усім прожити новий, абсолютно непересічний досвід віртуальних відвідин Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини.
Залишаймося вдома аби дивитися та обговорювати документальне кіно разом із нами.

Вікторія Лещенко, програмна директорка Docudays UA, зазначає: «Рішення робити онлайн-фестиваль уже наприкінці квітня було для нас непростим. Звісно, жодна віртуальна подія не замінить фізичну. І почуття режисерів, коли фільми не потрапляють на екрани кінотеатрів, ми добре розуміємо. Надзвичайно вдячні, що в цей бентежний час усі режисери й режисерки, а також партнери з великою прихильністю поставилися до такої ідеї. Цей фестиваль – наш акт солідарності зі світовою культурною спільнотою та спосіб підтримати наших глядачів і глядачок під час кризи. Він (фестиваль - ред.) дозволить перезавантажитися і зберегти зв'язок зі світом за умов глобальної ізоляції».

Фестиваль матиме три основні компоненти:

І. Публічні онлайн-трансляції на сайті docudays.ua правозахисних дискусій програми RIGHTS NOW!, лекцій та зустрічей DOCU/КЛАС, а також розмов про життя і про кіно з режисерами/-ками фестивальних стрічок та кінокритиками/-инями.

ІІ. Віртуальний кінотеатр DOCU/SPACE, де ви зможете переглянути понад 50 фестивальних стрічок з конкурсних та позаконкурсних програм, більшість з яких будуть доступні з 24 квітня до 10 травня.

ІІІ. Ексклюзивні онлайн-події для власників/-ць індустрійних акредитацій DOCU/ПРО. Cеред них: Ukrainian Doc Preview – презентація актуальних українських документальних фільмів на стадії виробництва перед фахівцями/-чинями кіноіндустрії, втілена у партнерстві з Українським інститутом, а також Meet Professionals – цикл онлайн-зустрічей з міжнародними експерт(к)ами документального кіно.

Також глядачі та глядачки зможуть зареєструватися до дистанційного спілкування з «книгами» в Живій бібліотеці. А учнівській молоді з різних куточків України ми запропонуємо участь в Онлайн-студії документального кіно, де під менторством документальних режисерів/-ок вони створюватимуть у DOCU/ТАБОРІ власні документальні стрічки про життя на карантині.

Онлайн-фестиваль збереже всі конкурсні програми – DOCU/СВІТ, DOCU/УКРАЇНА та DOCU/КОРОТКО. Традиційно кожну з програм оцінюватиме окремий склад журі, до якого входять іноземні та українські експерт(к)и, документаліст(к)и, правозахисники й правозахисниці. Одна з десяти номінованих стрічок отримає нагороду RIGHTS NOW! Її вручать креативному документальному кіно, що досліджує сучасний світ і робить значний внесок у дискусію про людську гідність, свободу та рівність.

Про концепцію Docudays UA-2020

17 Docudays UA – про дорослішання. Це час, коли чутливо та гостро реагуєш на дійсність, переосмислюєш та формуєш свої погляди, вчишся бути самостійним. Однак для нас це можливість подивитись на дорослість не лише в особистому вимірі. У контексті державної політики пропонується розібратись у правах дітей i як може звучати голос молодi в обговоренні суспільних питань.

Протягом року, готуючись до фестивалю, досліджувались відмінності у ставленні до дітей в Україні й інших державах. Українська держава визначає охорону дитинства, як свій стратегічний пріоритет. Тобто дитина розглядається, як об’єкт захисту, а не суб’єкт прав, що відображається на законодавстві й державній політиці.

Тим часом багато країн світу не ставлять під сумнів участь дітей у державній політиці. Свіжий приклад – екологічний рух підлітків: усі пам’ятають виступ Ґрети Тунберґ під час Генеральної асамблеї ООН. В Україні ж ми продовжуємо лише охороняти дитинство. Тоді як мирні акції дітей у країнах Європи на захист довкілля впливають на порядок денний урядів цих країн. у нас усе зводиться винятково до заборони використання дітей у політичних акціях. Водночас наш уряд здійснює лише точкове реагування на виклики у сфері прав дитини, зумовлені збройним конфліктом.

У 2020 році вже двадцять один рік з часу прийняття Конвенції про права дитини. Цим міжнародним договором Об’єднані Нації домовились про посилення правоспроможності дітей. Приєднавшись до Конвенції, Україна повинна слідувати цьому договору. Ми хочемо сприяти реальному включенню Конвенції з прав дитини до політичного порядку денного держави.

Ми сподіваємося, що цьогорічна програма Docudays UA, дискусії за участю експертів і експерток дозволять глибше зрозуміти, як наша держава може забезпечити права дитини в ситуації збройного конфлікту та пандемії, протидіяти насильству та експлуатації дітей, реалізувати права на освіту та розвиток дітей, які належать до дискримінованих груп, та посилити правоспроможність дітей в Україні.

Про візуальне рішення

Образом Docudays UA-2020 обрали жувальну гумку.
Кольорову, солодку й манливу – втілення чистого задоволення, коли ти тінейджер(ка). Рятівну, коли треба кудись подіти надлишок енергії чи просто впевненіше виглядати в очах однолітків. За надутою бульбашкою можна ненадовго сховатися від загроз світу. І навіть використовувати її як інструмент протесту – коли треба продемонструвати незгоду. Невинна звичка, яка втрачає свої чари в міру того, як людина стає дорослою.
Стежте за новинами фестивалю на сайті docudays.ua та в соціальних мережах:
FACEBOOK
TWITTER
INSTAGRAM
TELEGRAM
YOUTUBE
FLICKR


 

 

 

 

 


Наші партнери