Зайнятість серед молоді є одним з надзвичайно важливих питань, яке має значний соціальний та економічний вплив на суспільство. З одного боку, молодий вік сприяє високій мобільності, відкритості, готовності до змін, а з іншого – молодим людям не вистачає навичок та досвіду, щоб обрати саме актуальну спеціальність, що користується попитом та бути конкурентними на ринку праці.
З метою створення ціннісної пропозиції для зайнятості молоді в Україні, ще з 2016 року Центр «Розвиток КСВ», Міністерство молоді та спорту України та Фонд ООН у галузі народонаселення започаткували ініціативу Український Пакт заради молоді-2020 в рамках Європейського Пакту заради молоді. Дана ініціатива покликана об’єднати зусилля компаній, держави та освіти для вирішення проблем працевлаштування молодих людей.
З 28 травня до 15 червня 2020 року реалізацію проєкту «Пакт заради молоді» розпочато у Кіровоградські області.
Мета реалізації проєкту – допомогти учнівській та студентській молоді Кіровоградщини, молодим керівникам та координаторам молодіжної та виховної роботи впоратись зі стресом, переглянути свої здібності та побачити нові можливості побудови та розвитку кар’єри в умовах стрімких змін в освіті, на ринку праці, вимог сучасного бізнесу
Влада-освіта-бізнес: саме така підтримка сьогодні важлива для реалізації потенціалу молоді у нашому регіоні. Для вирішення проблеми розриву знань та навичок, в рамках «Пакту заради молоді» впроваджено програму Skills Lab: успішна кар’єра, що є безкоштовною для молоді та має на меті постійний розвиток і вдосконалення навичок, які необхідні молодим людям для побудови успішної кар’єри та/або початку власної справи.
Ініціатива реалізації проекту у Кропивницькому та Кіровоградській області належить молоді ГО «Молодіжний центр Кіровоградської області», Центральноукраїнському державному будинку художньої та технічної творчості за підтримки управління освіти і науки Кіровоградської облдержадміністрації, Кіровоградської регіональної торгово-промислової палати, будівельній компанії «Арака», високопрофесійних експертів, представників бізнесу.
У рамках проєкту відбувся цикл тренінгових занять «Skills lab:успішна кар’єра». Дана тренінгова програма включала можливість отримати знання та навички з актуальних тем: Планування кар'єри. Прийняття рішень, Пошук роботи. Критичне мислення, Співбесіда. Ведення переговорів, Тайм менеджмент. Баланс робота-життя, Управління проектами. Креативний підхід, Ефективна презентація.
Результатом навчання є професійно складені резюме та мотиваційні листи учасників тренінгу та розроблені проєкти, які розкривають важливі потреби та вирішення проблем, які хвилюють сучасну молодь нашої області. Це проєкти «Вхід у минуле», «Хутір Надія» дендрологічна спадщина» «Етноекспедиція», які розкривають нашу ідентичність та збереження історичної та культурної спадщини. Дані ідеї були представлені випускниками тренінгу, що представляють Кропивницький професійний ліцей сфери послуг і торгівлі та команду євроклубу «Євро UA», районний парламент дітей, студентське самоврядування Центральноукраїнського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка. Проєкт «Створення безпечного освітнього середовища в навчальному закладі» розкриває важливість розвитку і підтримки безпечного освітнього середовища і був представлений Регіональним центро професійно-технічної освіти ім. О. Єгорова. Проєкти «Рух – це життя» та «Створення велодоріжок міста Кропивницького» акцентують увагу на здоровому та безпечному середовищі, яке важливе у нашому житті, які презентували під час зустрічі команди з професійно-технічного училища №36 м. Новгородка та Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі. Проєкт «Еко сумка як альтернатива пластиковим пакетам», який представила команда Регіонального центру професійно-технічної освіти ім. О. Єгорова, зібрав багато прихильників щодо його реалізації тому що розкриває не тільки важливість збереження навколишнього середовища, а й виховання екологічної свідомості молоді. Команда Кропивницького професійного ліцею сфери послуг і торгівлі, яка представила проєкт «Математичний турнір», акцентувала увагу на важливості потреби підвищення мотивації здобувачів освіти з успішного оволодіння математичними інструментами, їх застосування у соціальній, економічній, технологічній, науковій та інших сферах суспільного життя.
Інтегральним досягненням спільної роботи в рамках Пакту є реалізація Національного плану дій щодо зайнятості молоді. Цей документ об’єднав рекомендації та стратегічні проекти, що до 2025 року розширять можливості для молоді на ринку праці, дозволять ефективно планувати кар’єру зі школи, засвоювати якісні навички та реалізувати свою кар’єру в Україні та Кіровоградському регіоні, зокрема.

 

 

 

 


 

 

 

 

 


Наші партнери